Skip to Main Content

CARRIERLINK HİZMET ŞARTLARI

Mevcut olduğu diller: İngilizce

Sözleşmenin Son Güncellenmesi: 20 Kasım, 2019

 

Bu CarrierLink Hizmet Şartları, kabul edilebilir kullanım politikası ve telif hakkı politikası ve Hizmet kapsamında sağlanabilecek tüm diğer ek şartlar ve bilgiler (birlikte “Sözleşme”) ile birlikte FourKites Inc. (“FourKites”, “biz”, “bize” ya da “bizim”) ve sizin aranızda Uygulama ve hizmetin (birlikte “Hizmet”) kullanımına ilişkin haklarınızı ve sorumluluklarınızı düzenleyen tamamen bağlayıcı bir anlaşma teşkil eder. “Uygulama” FourKites’ın mobil uygulaması CarrierLink’i (“CarrierLink Uygulaması”) ve CarrierLink uygulamasını indiremeyen kullanıcılar için kısa mesaj veya telefon araması ile rıza alınarak gerçekleştirilen cep telefonu konum takibini ifade etmektedir (“Uygulamasız CarrierLink”).

Hizmeti indirmeden, kurmadan, kaydolmadan, kullanmayı tercih etmeden veya kullanmadan önce lütfen bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarını dikkatlice okuyunuz.

İşbu Sözleşmeyi yaparak ve/veya Hizmeti kullanarak veya Hizmete erişerek, işbu Sözleşmeyi ve tüm koşullarını ve bunlara uyacağınızı açıkça kabul etmektesiniz. İşbu Sözleşmeyi kabul ederken, (a) bu Sözleşmeyi okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz; (b) bu Sözleşmeye rıza gösterirsiniz ve (c) işbu Sözleşme ile yasal olarak bağlı olmayı kabul edersiniz. İşbu Sözleşmenin hüküm ve koşullarıyla bağlı kalmayı kabul etmiyorsanız, Hizmeti kullanamaz ve Hizmete erişemezsiniz.

Ayrıca, FourKites’a (a) en az 18 yaşında olduğunuzu ve işbu Sözleşmeyi kabul etme yetkisine sahip olduğunuzu ve (b) işbu Sözleşmeyi bir tüzel kişilik adına kabul etmeniz halinde, işbu Sözleşmeyi bahsi geçen tüzel kişiliğin adına kabul etme hakkına ve yetkisine sahip olduğunuzu, bu durumda ise “siz”in bundan sonra bu tüzel kişiliğe atıfta bulunduğunu beyan ve tekeffül etmektesiniz.

1. Amaç

FourKites, nakliyecilere, kamyon şoförlerine, taşıyıcılara, brokerlere ve lojistik ve taşıma endüstrisindeki diğer katılımcılara diğer şeyler arasında yük konum planlaması ve takibi için ve bunun haricinde bir ağının parçası olarak birbirleri ile iletişim kurabilmeleri ve işbirliği yapabilmeleri amacıyla bulut temelli, çevrimiçi bir yazılım platformu (“Platform”) sunar. Yük konumunu takip etmek için FourKites, telematik platformlarından veya sürücü cep telefonlarından kamyonun konum bilgilerini alır.

Hizmet, kamyonunuzun konumunu cep telefonunuz aracılığıyla Hizmeti kullanarak sağlamanıza imkân verir ve böylece bu bilgileri hava durumu ve haritalar da dâhil olmak üzere diğer verilerle Platforma entegre ederek müşterilerimizin yüklerini planlamalarını ve takip etmelerini ve sizinle ve diğer nakliye, taşıma, takip etme ve teslim alma işlemlerini yapanlarla iletişim kurmalarını sağlar. Hizmeti kullanırken cep telefonunuzun konum bilgileri, ilgili nakliyeciye, üçüncü kişi lojistik tedarikçilerine, brokerlere ve/veya taşıyıcılara tahmini varış süresini ve aktif yük konum durum güncellemeleri sağlamak için tespit edilir. Cep telefonunuzun konum bilgileri (a) cep telefonunuzdaki CarrierLink uygulama ayarından konum izlemeyi etkinleştirerek ve CarrierLink uygulamasında oturum açarak veya (b) konum izleme için onayınızı almak için “evet” şeklinde cevap vermenizi gerektiren bir kısa mesaj (SMS) veya interaktif sesli yanıt (IVR) işlemi ile sadece gizlilik Politikasına ve Koşullarına ve elde edilen rızanızauygun şekilde tespit edilecektir. CarrierLink Uygulamasında konum izlemeyi durdurmak için durumunuzu “Görev Dışı” haline getirin, cep telefonunuzdaki CarrierLink uygulama ayarından konum izlemeyi devre dışı bırakın ya da uygulamayı telefonunuzdan kaldırın. Uygulamasız CarrierLink içinse dâhil olma (opt-in) sırasında sırasında almış olduğunuz onay kısa mesajına “STOP” kısa mesajı ile cevap verin ya da 84787’ye “STOP” şeklinde bir kısa mesaj gönderin.

CarrierLink uygulaması ayrıca (a) yükün durumu hakkında bilgi vermek için nakliyeciye veya Alıcı’nın tesisine doğrudan mesaj gönderme olanağı; (b)
nakliyeciye veya alıcının tesisine giriş ve nakliyeciden veya alıcının tesisinden çıkış olanağı  (tesis tarafından talep edilen formları doldurma ve gönderme, tesisteki randevuları planlama ve yükü boşaltmak veya yüklemek için size verilen doka ilişkin talimatları almak dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere); (c) nakliye ve depo tesislerini derecelendirmek ve değerlendirmek ve (d) bir nakliye belgesinin fotoğrafını yüklemek (ör. POD belgesi) olanaklarını sağlar.

Araç kullanımı sırasında güncellemeleri veya diğer Kullanıcı İçeriklerini (aşağıda tanımlanmıştır) girmek veya Hizmet ile etkileşimde bulunmak kesinlikle yasaktır. Hizmete göndermek istediğiniz güncellemeler veya diğer Kullanıcı İçeriği, yalnızca aracınızı yasalarca izin verilen uygun bir yerde durdurduktan sonra gönderilebilir. Bu itibarla, yukarıdakileri ihlal ederek Hizmetin kullanımından kaynaklanan herhangi bir kaza veya hasar sonucu FourKites’a karşı ortaya çıkabilecek taleplerden feragat edersiniz. 

Ayrıca, yukarıda ele alındığı gibi, Hizmet, FourKites’in taşıdığınız bir yükü takip etmesini sağlamak için tasarlanmıştır ve sizi veya kişisel gezilerinizi izlemek için tasarlanmamıştır. Bu durumun ışığında, Hizmetin kullanıldığı cihazın araca bağlı olduğundan emin olunuz. Aracı terk ettiğinizde cihazı yanınıza almamanızı ve Hizmet  için kişisel cihazınızı kullanmamanızı öneririz. Aracınızı cihazla birlikte terk etmeniz gerekirse veya bir aracı takip etmenin yasadışı olduğu bir ülkeye girmeniz gerekirse “Idle” düğmesine basın.

2. Elektronik Haberleşme

Size (a) Hizmet içinde veya (b) bize sağladığınız iletişim bilgilerinize gönderilmek suretiyle (örneğin, e-posta veya telefon numarası) Hizmet hakkında bildirimler ve mesajlar gönderebileceğimizi kabul edersiniz.

Metinlerin otomatik sistemler tarafından üretilebileceğini kabul edersiniz. Bizden gelen iletişimler, Hizmette oturum açmak için bir kod sağlamak amacıyla gönderilen mesaj, e-posta ve anlık bildirimleri veya Hizmetin işleyişini, Hizmetin yeni, mevcut ve durdurulan özellikleriyle ilgili güncellemeleri içerebilir. Mesajlar için ücret işletmiyoruz ancak operatörünüz tarafından uygulanan standart veya diğer masraflar geçerli olabilir. Lütfen Hizmeti kullanmadan önce sizin tarafınızdan uğranabilecek bütün masrafları anladığınızdan emin olmak için operatörünüzün size sunduğu planı kontrol edin.

3. Lisans

İşbu Sözleşmenin süresi boyunca ve işbu Sözleşmeye tabi olarak, FourKites size (a) taşıdığınız yükleri takip etmek; (b) nakliyeciler, taşıyıcılar, brokerler ve lojistik ve taşıma endüstrisindeki diğer katılımcılarla iletişim kurmak; (c) yükleme veya depolama tesislerini ve bunların olanaklarını derecelendirmek ve değerlendirmek; (d) kamyon ve/veya taşıma endüstrisindeki katılımcılarla diğer konularda iletişime geçmek amacıyla Hizmet ve İçeriğe (burada tanımlandığı gibi) erişmek ve kullanmak için ücretsiz, münhasır olmayan, devredilemez, alt lisans verilemez, geri alınabilir, sınırlı bir lisans verir.

FourKites’ın size doğrudan herhangi bir ürün veya hizmet sağlamadığını yalnızca işbu bölümde verilen lisansa uygun olarak Hizmet ve İçeriği kullanıma sunmak için ticari olarak makul çaba göstereceğini kabul etmiş bulunuyorsunuz.

4. Lisans Kısıtlamaları

Siz (ve/veya sizin adınıza herhangi bir üçüncü kişi) aşağıdakileri yapamazsınız:

  • doğrudan veya dolaylı olarak Hizmeti, İçeriği veya bunların herhangi bir parçasını kopyalamak, değiştirmek, tercüme etmek, uyarlamak veya başka türev çalışmalar veya iyileştirmeler yapmak;
  • doğrudan veya dolaylı olarak Hizmetin (Uygulama dahil), Platformun veya İçeriğin bütünü veya herhangi bir parçası üzerinde, elektronik, mekanik veya sunumun, görünüm ve hissin, stilin veya organizasyonun kopyalanması da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın başka bir şekilde ters mühendislik uygulamak, kaynak kodunu türetmeye çalışmak, kopyalamak ya da çoğaltmak;
  • Hizmeti veya İçeriği, kabul edilebilir kullanım politikasına ya da FourKites’ın internet sitesinde yayımlanan veya zaman zaman size başka şekillerde sunulan diğer politikalara aykırı olarak kullanmak.

Hizmeti yalnızca hedeflenen amaçları için kullanacaksınız ve bu Sözleşme kapsamında özel olarak öngörülen durumlar dışında, hizmeti herhangi bir üçüncü kişinin yararına kullanmayacaksınız. Hizmeti ticari amaçlarla kullanamazsınız. Örneğin, FourKites’ın önceden yazılı izni olmaksızın şunları yapamazsınız: (a) Hizmeti kullanarak üçüncü kişilere kendiniz bir hizmet sunmak; (b) Hizmeti yeniden satmak; (c) Hizmeti kiralamak veya kiralamak için teklif vermek veya (d) Hizmeti iletişim yoluyla halka sunmak veya kendi hizmetinize entegre etmek. Şüpheye yol açmamak adına, listelenen örnekler yalnızca açıklayıcı amaçlarla sunulmuştur; bunlar, Hizmete ilişkin kısıtlı faaliyetlerin sınırlı bir listesini oluşturmazlar.

5. Fikri Mülkiyet Hakları

Hizmet üzerinden veya Hizmet aracılığıyla erişilebilen, Hizmetin kendisi ve herhangi bir içerik, materyaller, grafikler, özellikler, işlevsellik ve ürün veya hizmetler (birlikte, “İçerik”) ve bunlar üzerindeki tüm geliştirmeler, güncellemeler, düzeltmeler ve güçlendirmeler ve bunlarla ilgili tüm telif hakları ve diğer fikri mülkiyet hakları FourKites’ın, bağlı kuruluşlarının ve onların lisans verenleri ve tedarikçilerinin mülkiyetindedir; Hizmete, İçeriğe ve bunlar üzerindeki veya bunlarla bağlantılı tüm fikri mülkiyet haklarına yönelik bütün hak, istihkak ve menfaatler FourKites, bağlı kuruluşları ve onların ilgili lisans verenleri ve tedarikçilerine aittir. Hizmet ve İçerik, FourKites’a aittir ve onun tarafından işletilmektedir, bunlar tarafınıza lisanslanmıştır, satılmamıştır.

Hizmetin tasarımı, ticari takdim şekli ve ‘görünümü ve hissi’, yürürlükteki fikri mülkiyet yasaları kapsamında korunan eserlerdir ve bizim ve bağlı kuruluşlarımızın, lisans verenlerimizin ve tedarikçilerimizin, bunlar üzerindeki tüm fikri mülkiyet hakları saklıdır. Ticari markaların, logoların, hizmet işaretlerinin, ticari unvanların ve FourKites ile ilgili benzer tanımların (birlikte, “FourKites İşaretleri”) ve bunlarla ilişkilendirilen peştemaliye dâhil olmak üzere sahibi ve lisans vereni olduğumuzu ve FourKites İşaretlerini kullanımınızın yalnızca FourKites’a yarar sağlayacağını ve size FourKites İşaretleri üzerinde herhangi bir ek menfaat veya mülkiyet sağlamayacağını kabul edersiniz.

Herhangi bir üçüncü kişi sağlayıcının logoları veya ticari markaları gibi Hizmette belirtilen diğer tüm ticari markalar, logolar, hizmet işaretleri, şirket veya ürün adları, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.

FourKites’a Hizmet ile ilgili sizden gelecek tüm tavsiyeler, öneriler, hata düzeltmeleri, sorun düzeltmeleri veya diğer irtibatlar, FourKites’a sunulmaları üzerine yalnızca ve münhasıran FourKites’a ait olacaktır.

6. Verileriniz ve İçerik

Hizmetimizi kullanmanız yoluyla, kişisel bilgilerinizigizlilik politikasında açıklandığı şekilde otomatik olarak toplayacağız ve gizlilik politikasında açıklandığı gibi ve buna ek olarak, Hizmeti kullanımınızla bağlantılı olarak, FourKites hesabınızı kurmak ve sürücü durumunuzu belirlemek için sağlanan bilgiler dâhil bilgilerinizi veya verilerinizi aktif olarak girebilir ve gönderebilirsiniz (birlikte, “Kullanıcı Verileri”). Size Hizmeti ve müşterilerimize Platformu sunabilmemiz için, Kullanıcı Verilerinizi gizlilik politikasında ve işbu Sözleşmede belirtilen şekilde toplamamıza, işlememize ve kullanmamıza sürekli, münhasır olmayan, dünya çapında, telifsiz, devredilebilir, alt lisanslanabilir bir hak ve lisans veriyorsunuz.

Buna ek olarak, Hizmeti kullanımınız sırasında, bize ve Hizmetin diğer kullanıcılarına fotoğrafları, yükleme ve depolama tesislerinin derecelendirilmelerini ve değerlendirmelerini ya da diğer Hizmet kullanıcıları ile iletişimlerinizi içerir içerik ve bilgi gönderebilir ve paylaşabilirsiniz (birlikte, “Kullanıcı İçeriği”). Hizmete girdiğiniz tüm Kullanıcı İçeriklerinden yalnızca sizin sorumlu olduğunuzu ve Kullanıcı İçeriğinin Hizmete gönderildiği anda veya gönderildikten sonra geri çekilemeyeceğini veya silinemeyeceğini kabul ediyorsunuz. FourKites, münhasıran kendi takdirine bağlı olarak, şunları yapma hakkına sahiptir: (a) Fourkites’ın işbu Sözleşmeye uygun olmadığını veya herhangi bir şekilde uygunsuz olduğunu düşündüğü herhangi bir Kullanıcı İçeriğini kaldırma veya iptal etme ve FourKites, bu tür bir karar nedeniyle size veya başka bir kimseye karşı sorumlu olmayacaktır; (b) tüm Kullanıcı İçeriğini işbu Sözleşmeye uygunluk için gözden geçirme; veya (c) herhangi bir bildirim yapmaksızın herhangi bir gerekçeye dayanarak hizmete erişiminizi askıya alma, kısıtlama ve/veya sonlandırma. Bunlara bakılmaksızın, Fourkites’ın Hizmete giren herhangi bir Kullanıcı İçeriğini gözden geçirme veya izleme yükümlülüğü altında değildir ve tüm bu verilerin, içeriğin ve bilgilerin gerçekliğinden ve doğruluğundan yalnızca siz sorumlusunuz. Şunları beyan ve tekeffül ediyorsunuz: (i) Kullanıcı İçeriğinizdeki tüm fikri mülkiyet haklarına sahip olduğunuzu veya başka bir şekilde hak sahibi olduğunuzu ve Hizmet için Kullanıcı İçeriğini kullanmak ve bu Sözleşme hükümleri altında bize işbu Kullanıcı İçeriğini sağlamak için alınması gereken bütün rızaları, yetkileri ve lisansları aldığınızı; (ii) Hizmete girdiğiniz tüm Kullanıcı İçeriğinin kabul edilebilir kullanım politikasına uygun olduğunu ve (iii) Kullanıcı İçeriğini bize göndererek veya bizimle paylaşarak bize ve bağlı kuruluşlarımıza geri alınamaz, dünya çapında, sürekli, sınırsız, münhasır olmayan, telifsiz , devredilebilir, alt lisanslanabilir bir hak ve lisans ile ticari amaçlar ya da başka amaçlarla olması dahil uygun gördüğümüz herhangi bir şekilde tamamen bizim takdirimizle ve size bir atıf yapılmaksızın ve ücret ödenmeksizin Kullanıcı İçeriğinizi kullanma, kopyalama, dağıtma, yayma, türevlerini yapma ve sergileme hakkı verdiğinizi ancak her halde, kişisel bilgilerinizigizlilik politikasında belirtilen durumlar dışında veya önceden açık yazılı rızanız olmaksızın paylaşmayacak veya yayınlamayacağız. Paylaştığınız her Kullanıcı İçeriği için tek başınıza sorumluluk üstlenmektesiniz ve gönderdiğiniz tüm Kullanıcı İçeriği’nin sonuçlarından yalnızca siz sorumlu olacaksınız.

Siz ve FourKites’a gelince, işbu Sözleşme ile tanınan haklara tabi olmak kaydıyla, bütün Kullanıcı Verileri ve Kullanıcı İçeriği ve bunlarla ilişkili tüm fikri mülkiyet ya da diğer mülkiyet hakları üzerinde tam mülkiyet hakkınıza sahipliğinizi korursunuz

Kullanıcı Verileri ve Kullanıcı İçeriklerinin yedekleme kopyalarını oluşturmaktan yalnızca siz sorumlusunuz. Şayet Hizmet devam ettirilmez ya da iptal edilirse, gizlilik politikası uyarınca size ait Kullanıcı İçeriğini ve Kullanıcı Verilerini silebiliriz.

7. Üçüncü Kişilere Hizmet

Hizmet, üçüncü kişi hizmetleri (veri, bilgi, uygulamalar, diğer ürünler, hizmetler ve/veya materyaller dahil olmak üzere) (“Üçüncü Kişi Hizmetleri”) gösterebilir, içerebilir yahut kullanıma elverişli hale getirebilir. FourKites’ın Üçüncü Kişi Hizmetlerinin, doğruluğu, bütünlüğü, vaktindeliği, uygunluğu, telif hakkına uygunluğu, kanuniliği, ahlaki uygunluğu, kalitesi veya herhangi diğer bir özelliği açısından sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz. FourKites, hiçbir Üçüncü Kişi Hizmetleri için size ve hiçbir tüzel yahut gerçek kişiye karşı sorumluluk ve yükümlülük üstlenmemektedir ve böyle bir sorumluluk ya da yükümlülüğe sahip olmayacaktır. Üçüncü Kişi Hizmetleri ve bunlara ilişkin bağlantılar size yalnızca kolaylık olması için sağlanmakta olup, bunlara ulaşım ve bunları kullanımınızda riskler tamamen size ait olacak ve ilgili üçüncü kişinin kullanım şart ve koşullarına tabi olacaksınız.

8. Gizlilik

CarrierLink Uygulama hesabınızın gizliliğini korumak yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır. CarrierLink Uygulaması hesabınızı başka bir kişiye devretmemeyi yahut ödünç vermemeyi ya da Hizmete erişim yahut Hizmeti kullanımı başka bir kişiye devretmemeyi kabul etmektesiniz. CarrierLink Uygulaması hesabınız içinde gerçekleşen tüm faaliyetlerden yalnızca siz sorumlu olacaksınız.

9. Süre ve Fesih

Bu sözleşme sizin Hizmete erişiminiz olduğu müddetçe (“Süre”) devam edecektir. FourKites ve siz Sözleşmeyi her zaman feshetme yetkisine sahip olacaksınız. Hesabınızı silmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilir veya (888) 466-6958 numarasını arayabilirsiniz. Bunlara ek olarak, FourKites, Sözleşmeye aykırı davrandığınızı, aykırı davranmakla tehdir ettiğiniz, herhangi bir hile veya aldatma yaptığınız, zaman zaman yürürlüğe konulan herhangi bir FourKites politikasını ihlal ettiğiniz yahut FourKites tarafından öngörülen standartlara uygun olarak davranmadığınızı tamamen kendi takdirinde olmak kaydıyla tespit ederse bu durumların her birinde herhangi bir zamanda ve herhangi bir süre için, FourKites kendi takdirine uygun ve burada yahut kanunen sahip olduğu çarelere ek olarak, Hizmete erişiminizi feshedebilir, iptal edebilir yahut askıya alabilir. Bu Sözleşmenin hangi sebeple olursa olsun feshi halinde, Hizmeti kullanma yahut Hizmete erişme hakkınız kalmayacaktır. Gizlilik politikasında belirlenenler haricinde, FourKites, Hizmete sunmuş bulunduğunuz içeriğin kaybı yahut kaldırılmasından dolayı sorumlu olmayacaktır. Bilgi yahut içerik Hizmetten kaldırıldığında, bu bilgi yahut içeriğin izleri veya kopyaları başka yerlerde bulunabilir. Bu sözleşmenin 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ve 14’üncü kısımları herhangi bir fesihten etkilenmeden yürürlüğünü koruyacaktır.

10. Mahremiyet

FourKites, Hizmet ve İçerik kullanımınızda sizin gizliliğinize saygı duyar. Hizmete ilişkin gizlilik politikamız erişime hazırdır ve kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımızı betimlemektedir. Gizlilik politikamız belirli aralıklarla güncellendiğinden, sizin de belirli aralıklarla politikayı gözden geçirmeniz önerilmektdir.

Kişisel bilgilerinizi, toplama amaçlarımızı gerçekleştirmek için yahut geçerli hukuka ve şirket iç politikalarına uymak için gereken süre boyunca elimizde tutacağız. Özellikle, Hizmet tarafından elde edilen konum veriniz, FourKites ve müşterisi arasındaki sözleşmenin feshinin ardından 90 güne  kadar FourKites’ın sunucularında saklanacaktır.

11. Yasal Uyarı

Hizmet ve İçerik size “olduğu gibi” ve “hazır olduğu” biçimde, tüm bozukluk ve ayıpları ile birlikte herhangi bir güvence olmaksızın sağlanmaktadır. Uygulanabilir hukukun izin verdiği azami ölçüde, Fourkites, kendi, bağlı şirketleri ve ilgili lisans verenleri ve servis sağlayıcıları adına ticari elverişlilik, herhangi bir amaca uygunluk, hak ve ihlal etmeme zımni garantileri ve işlem, ifa, kullanım veya ticari uygulama esnasında doğabilecek garantiler dâhil açık, örtülü, kanuni veya diğer tüm garantileri reddeder.

Yukarıdaki hükümleri sınırlandırmaksızın, Fourkites, Hizmet ve İçeriğin, gereklerinizi karşılayacağı, amaçlanan bir hedefi gerçekleştireceği, herhangi bir bilgisayar yazılımı, uygulama, sistem ya da hizmet ile çalışacağı veya bunlarla uyumlu olacağı, kesintisiz çalışacağı, herhangi bir performans ya da güvenirlik standardına uygun olacağı veya hatasız olacağı yahut herhangi bir hata veya ayıbın giderileceğine ilişkin hiçbir garanti vermemekte, herhangi bir taahhütte veya beyanda bulunmamaktadır.

Ek olarak, burada şunları kabul etmektesiniz: (a) FourKites herhangi başka bir tarafın Hizmeti kullanımına ilişkin olarak veya Kullanıcı İçeriğinin gözden geçirilmesinden sorumlu olmayacaktır; (b) FourKites işbu Sözleşmede herhangi bir üçüncü taraf önermemekte yahut desteklememekte olup, bir üçüncü taraf için herhangi bir beyan ve tekeffülde bulunmamaktadır; (c) FourKites üçüncü bir tarafın uygulanabilir hukuk, kural yahut düzenleme ile uyumluluğu açısından sorumlu değildir (herhangi bir lisans gerekliliği dâhil olup bununla sınırlı değildir); (d) FourKites kullanıcı İçeriğinin doğruluk ve gerçekliğinin teyit edilmesi bakımından sorumlu değildir; (e) FourKites hiçbir şart altında, bir içerik, yazı, fotoğraf ve/veya herhangi başka bir Kullanıcı İçeriğinden, herhangi biçimde geçerli yasal mevzuatı ya da üçüncü bir kişinin fikri mülkiyet haklarını ihlal edebilecek Kullanıcı İçerikleri de dâhil olmak üzere, sorumlu veya yükümlü olmayacaktır.

FourKites, herhangi bir ürünün durumu, hizmetin ifası veya üçüncü bir kişi tarafından gerçekleştirilen bir fiil için sorumlu olmayacaktır. FourKites hiçbir şekilde siz ve FourKites müşterisi arasında geçen işlem yahut iş tanzimine taraf olmayıp, söz konusu işlemlerden doğan zarar ve meselelerden dolayı sorumluluk kabul etmemektedir. Diğer Hizmet kullanıcılarına ilişkin ve Hizmet içi veya Hizmet dolayısı ile iletilmiş Kullanıcı İçeriği dâhil bilgilere ilişkin FourKites’ın herhangi bir beyan veya tekeffül vermediğini kabul ve ikrar etmektesiniz. Hizmet içerisinde paylaşılan bazı bilgilerin doğru olmayabileceğini kabul etmektesiniz. FourKites’ın, Hizmet dolayısıyla başlamış veya herhangi bir şekilde bununla bağlantılı bir ilişkiden veya Hizmetten elde edilen bir bilgi sebebiyle oluşabilecek hiçbir türdeki zarar veya masraftan dolayı sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz. FourKites, hiçbir durumda, üçüncü kişi materyalleri, veritabanına ilişkin bir hata veya arızadan kaynaklanan tüm sonuçlar da dahil olmak üzere veritabanı ve/veya bunların içeriğinden dolayı sorumlu tutulamaz.

Ek olarak ve yukarıdaki maddelere aykırı olmayacak şekilde, FourKites, uygulama içinde veya uygulama tarafından sunulmuş veya görüntülenmiş olan haritaların, yol durumlarının, sürüş yönergelerinin veya navigasyon rotalarının doğruluğuna ilişkin herhangi bir garanti taahhüdü altına girmemektedir. Örneğin, mevcut yollar haritada bulunmayabilir.

12. Sorumluluğun Sınırlandırılması

HUKUKUN ELVERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, FOURKİTES, BAĞLI KURULUŞLARI VE İLGİLİ GÖREVLİLERİ, YÖNETİCİLERİ, PAY SAHİPLERİ, ÇALIŞANLARI, LİSANS VERENLERİ VE HİZMET SAĞLAYICILARI; KAR VEYA VERİ KAYBI, BU SÖZLEŞMEDEN VEYA HİZMET YA DA İÇERİK KULLANIMINIZDAN DOĞANLAR DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE DOĞRUDAN, ÖZEL, KAZAİ, DOLAYLI, CEZAİ VEYA NETİCESEL ZARARLAR VEYA HERHANGİ BAŞKA BİR ZARARDAN, SÖZLEŞMESEL, HAKSIZ FİİL VEYA BAŞKA BİR YASAL KURAMA DAYALI OLMASINA BAKILMAKSIZIN, ÖNCEDEN BÖYLESİ ZARARLAR KONUSUNDA UYARILMIŞ OLSA DAHİ HER NE OLURSA OLSUN SİZE KARŞI SORUMLU DEĞİLDİRLER. HER HALDE, TEK ÇARENİZ BÖYESİ HATALAR VEYA ARIZALARIN İLGİLİ ŞARTLAR ALTINDA GİDERİLMESİYLE SINIRLI OLACAKTIR. EK OLARAK, HUKUKUN ELVERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, FOURKİTES’IN SİZE KARŞI İŞBU SÖZLEŞMEYE, HİZMETE, İÇERİĞE VE DİĞER HER TÜRLÜ HUSUSA İLİŞKİN TOPLAM SORUMLULUĞU ELLİ DOLARI (USD 50) AŞMAYACAKTIR.

13. Tazminat

FourKites’ı, bağlı kuruluşlarını ve bunların yöneticilerini, görevlilerini, çalışanlarını, yüklenicilerini, acentelerini, temsilcilerini ve haleflerini, (a) tarafınızca sunulan veya hazır edilen Kullanıcı İçeriği de dahil ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla Hizmeti kullanımınız veya yanlış kullanımınızdan ve (b) işbu Sözleşmeye aykırı davranışlarınızdan doğan her türlü kayba, zarara, sorumluluklara, yoksunluğa, talebe, fiile, karara, uzlaşıya, faize, ilama, yaptırıma, cezaya, masrafa veya harcamaya (avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere) karşı korumayı, anılan zararları tazmin etmeyi ve anılan kişileri bunlardan ari tutmayı kabul etmektesiniz.

14. İhracat Kontrolü

(a) A.B.D. Hükümeti tarafından ambargo uygulanan veya “terör destekleyicisi” olarak belirlenmiş bir ülkede bulunmadığınızı; ve (b) A.B.D. Hükümetinin herhangi bir yasaklı veya kısıtlı kişi ve gruplar listesinde yer almadığınızı beyan ve taahhüt etmektesiniz.

15. Hizmetlerdeki Değişiklikler

FourKites önceden bildirim yapmakla yükümlü olmaksızın Hizmetlerin özelliklerini, kullanıcı arayüz ve dizaynını, Hizmetlerdeki içeriklerin kapsamını ve erişilebilirliğini ve Hizmetlerle alakalı diğer tüm hususları kısmen veya tamamen tadil edebilir, uyarlayabilir veya değiştirebilir. FourKites’a karşı, bu tür değişikliklerin uygulanmasından veya bu tür değişikliklerden kaynaklı arızi hatalardan dolayı, iddia, şikayet ve talepte bulunma hakkınız olmayacaktır.

16. İşbu Sözleşmenin Değiştirilmesi

FourKites zaman zaman işbu Sözleşmeyi değiştirebilir. Esaslı olmayan bütün değişiklikler, yayınlandığında derhal yürülüğe girer ve sonraki bütün Hizmeterişimlerine ve Hizmet kullanımlarına uygulanır. Eğer işbu Sözleşmede, Sözleşme kapsamındaki haklarınızı olumsuz etkileyecek veya işbu Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinizi artıracak esaslı değişiklikler yaparsak, CarrierLink uygulamasında yayınlanacaktır. Herhangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol etmek için işbu Gizlilik Sözleşmesini ziyaret etmek sizin sorumluluğunuzdadır. İşbu Sözleşme değiştirildikten sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, işbu Sözleşmenin değiştirilmiş halini onayladığınız anlamına gelmektedir. Eğer güncellenmiş Sözleşmeyi veya içerisindeki herhangi bir şartı Kabul etmiyorsanız, Hizmetlerin kullanımına daha fazla devam etmemeniz gerekir. İşbu Sözleşmeyi, içerisindeki şartları takip edebilmenizi sağlamak için, düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

17. Genel

İşbu CarrierLink Hizmet Şartları, Sözleşme’nin ayrılmaz bir bütünü olan politikalar; kabul edilebilir kullanım politikası ve telif hakkı politikası, ile birlikte, FourKites  ve sizin aranızdaki Hizmetler ve İçeriğe dair sözleşmenin tamamını ve bütününü teşkil etmiş olup ve, önceki ve şimdiki bütün yazılı veya sözlü mutabakat ve anlaşmaların yerine geçer. Her iki taraf bakımından da, , işbu Sözleşme hükümleri altındaki bir hakkın veya yetkinin kullanılmaması veya kullanılmakta gecikme olması buhak ve yetkiden feragat etme anlamına gelmeyeceği gibi, işbu Sözleşmenin hükümleri altındaki hiçbir hak veya yetkinin müstakil veya kısmi kullanımı, söz konusu veya işbu sözleşmede düzenlenen herhangi bir başka  hakkın sonraki kullanımına engel olmayacaktır.

Eğer işbu sözleşmenin herhangi bir hükmü, ilgili hukuka göre hukuka aykırı veya uygulanamaz bir hükümse, hükmün geri kalanı mümkün olduğunca orjinal hükmün etkisini elde edecek şekilde tadil edilecek olup, işbu Sözleşmenin diğer bütün hükümleri geçerli ve yürürlükte kalmaya devam edecektir.

18. Uygulanacak Hukuk; Yargı Çevresi; Sınırlamalar

İşbu Sözleşme, herhangi bir kanunlar ihtilafı prensibi uygulanmaksızın, Illinois Eyaleti’nin kanunlarına tabidir. İşbu Sözleşme ve Hizmetlerden doğan veya bunlarla ilişkili veya bağlantılı herhangi bir uyuşmazlık, talep veya ihtilaf, Cook County, Illinois yetkili mahkemelerinin münhasır yetkisinde olacaktır.

FourKites’a karşı, Hizmetlerden doğan veya Hizmetlerle ilişkili olarak dava açmak istiyorsanız, bunu dava sebebinden haberdar olduğunuz günden itibaren bir yıl içerisinde yapmanız gerekir. Belirtilen zaman aralığında dava açılmaması, dava açma hakkının kalıcı olarak engellenmesine sebep olacak ve davadan tamamen ve nihai olarak feragat ettiğiniz anlamına gelecektir.

19. Devir

Bizim yazılı ön iznimiz olmadıkça, Hizmetler ve İçerikteki veya bunlarla ilgili haklarınızı devir veya temlik edemezsiniz. Üçüncü bir tarafın, Hizmetler ve İçerik  kapsamında FourKites’ın size karşı olan yükümlülüklerini üstlenmesi halinde, FourKites kendi tek ve mutlak takdirine bağlı olarak Hizmetler ve İçerikteki veya bunlarla ilgili haklarını söz konusu üçüncü tarafa temlik edebilir.

20. İlişki

Kullanıcı Verileri ve Kullanıcı İçeriklerinin Hizmetlere gönderilmesi de dahil olmak üzere İşbu Sözleşme ve Hizmet kullanımınız, tarafların arasında, hiçbir şekilde ve hiçbir türlü, bir ilişki, ortaklık, ortak girişim, işçi-işveren,  temsil, veya franchise veren-franchise alan ilişkisi yaratmayacak ve yaratacağışeklinde yorumlanmayacaktır. Hizmetlere erişiminiz ve Hizmetleri kullanımınızsizin kullanımınız ve yararlanmanız ve Platform müşterilerimizin yararlanması içindir. Tüm Kullanıcı Verileri, Kullanıcı İçerikleri veya Hizmetlere yaptığınız diğer katkılar karşılığında almaya hak kazandığınız yeterli ve yegane karşılık Hizmetlerin size sağlanmasıdır (işbu Sözleşmeye uymanıza bağlı olarak). Varsa, Platform için uygulanan ücretler, FourKites ve müşterileri arasındaki ayrı sözleşmelerde belirtilmiştir.

21. Üçüncü Taraf Satış Mağazaları

Hizmetleri cihaz(lar)ınızdan kullandığınızda veya bunlara ulaştığınızda aşağıdakileri kabul edersiniz:

Hizmetler, Apple, Inc’in “App Store” veya Google, Inc.’in “Google Play Store” mağazaları (birlikte, “Üçüncü Taraf Satış Mağazaları” olarak anılacaktır) da dahil olmak üzere, üçüncü taraflar aracılığıyla kullanımıza sunulmuştur.

İşbu Sözleşme sadece sizin ve FourKites’ın arasındadır. Üçüncü Taraf Satış Mağazalarının, Hizmetler için bakım ve destek hizmeti sağlama da dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın, size karşı hiçbir yükümlülüğü veya Hizmetlere karşı hiçbir sorumluluğu yoktur.

(a) Ürün sorumluluğu talepleri, (b) Hizmetlerin uygulanabilir hukuki veya idari herhangi bir hükme aykırılığıyla alakalı iddialar; ve (c) tüketicinin korunması veya benzer bir mevzuattan kaynaklı iddialar da dahil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir kullanıcı veya üçüncü tarafın Hizmetlerle alakalı iddialarını ele almakla sorumluyuz.

Üçüncü Taraf Satış Mağazaları ve bunların iştirakleri işbu Sözleşmenin üçüncü kişi lehdarları olup, işbu Sözleşmeyi kabul etmeniz üzerine, her bir Üçüncü Taraf Satış Mağazası Sözleşmenin üçüncü kişi lehdarı olarak, işbu Sözleşmeyi, size karşı yürütme hakkına sahip olup bu hakkı kabul etmiş sayılacaklardır.

22. Hücresel Servis Sağlayıcılar (AT&T, Sprint, T-Mobile, Verizon Wireless ve diğerleri).

Cep telefonu bazlı izleme şu operatörler tarafından desteklenmektedir – AT&T, Sprint ve markaları olan Virgin ve Boost, T-Mobile ve markası olan MetroPCS, Verizon Wireless ve U.S. Cellular. Bu hususta bildirim yapılmaksızın değişiklik yapılabilir.

Bu uygulama bir hücresel servis sağlayıcı uygulaması değildir. Kabul ve beyan edersiniz ki; (a) bizimle uygulama sağlayıcısı olarak ilişkiniz, hücresel servis sağlayıcı olan ilişkinizden ayrıdır; (b) Hücresel Servis Sağlayıcınız Hizmetlerden sorumlu olmayıp; (c) Hücresel Servis Sağlayıcınız ve iştiraklerini, bağlı kuruluşlarını, görevlilerini, çalışanlarını, temsilcilerini, haleflerini ve devralanlarını bu Hizmetlerden doğan veya bu hizmetlere atfedilebilecek veya bizim fiil veya ihmallerimizden kaynaklı  hiçbir yargı kararı, dava, talep, zarar, sorumluluk, veya harcamadan sorumlu tutmayacaksınız.

Mesaj ve veri bedelleri uygulanabilir. Yardım için HELP yazıp 84787’ye mesaj atın. İptal etmek için STOP yazıp 84787’ye mesaj atın. 20 mesaj / ay ile sınırlıdır.

23. İbra

Hizmetin kullanımı aracılığıyla yapılmış herhangi bir iş ve işlemlere dair herhangi bir ihtilaf veya uyuşmazlık durumunda (bir “Uyuşmazlık”), Fourkites, bağlı kuruluşları ve iştirakleri, ve onların ilgili yöneticileri, müdürleri, görevlileri, çalışanları, temsilcileri, hissedarları, ortak marka sahipleri, ortakları, halefleri ve devralanlarını (“İbra Edilmiş Taraflar”) bir Uyuşmazlıktan doğan veya herhangi bir şekilde bununla ilişkili olan ve İbra Edilmiş Taraflara veya bunların herhangi birine karşı sahip olabileceğiniz, bilinsin veya bilinmesin, ifşa edilmiş olsun veya olmasın, kanun veya hakkaniyet çerçevesindeki, mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri de dâhil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü dava ve talepten ve her türlü kayıp, zarar, masraf veya harcamalardan işbu vesileyle ibra etmektesiniz. Eğer Kaliforniya’da ikamet ediyorsanız, işbu vesileyle, “Genel bir ibra, alacaklının ibrayı gerçekleştirirken bilmediği veya kendi lehine olduğundan şüphelenmediği, bilmesi halinde borçluyla olan mutabakatını esaslı bir biçimde etkilemiş olacağı taleplere sirayet etmez” şeklinde düzenlenmiş olan Kaliforniya Medeni Kanunu Bölüm 1542’deki haklarınızdan feragat etmektesiniz.

24. Bize Ulaşın

Hizmetlerle ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde, CarrlierLink Uygulaması’ndaki Ayarlar kısmında Uygulama Desteğine tıklayarak, [email protected] adresine e-posta göndererek veya (888) 466-6958 telefon numarasını arayarak bize ulaşabilirsiniz. Sorunuzu derhal yanıtlamak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.